Úvěry na směnku

Na finančním trhu se velmi často objevují také nebankovní úvěry. Tento typ půjček není poskytován běžnými bankami, ale soukromými poskytovateli půjček, kdy získávají prostředky od soukromých firem či investorů. Nebakovní půjčeka se odlišuje od běžné bankovní půjčky tím,  že je mnohem snadnější dostupná. Na druhou stranu je ale vykoupena mnohem vyššími úroky. Úvěry na směnku mohou znamenat řešení vašich problémů.

Jak funguje půjčování peněz s úvěry na směnku

U nebankovních úvěrů lze ručit několika způsoby. Pokud si půjčíte menší částky, nebývá ručení a mnohdy ani ručitel potřeba. V těchto případech vše závisí na jednoduché domluvě mezi oběma smluvními stranami. Pokud se chystáte půjčit vyšší částky, bývá v naprosté většině případů požadováno ručení movitétým nebo nemovitým majetkem. V tomto článku nás ale zajímají nejvíce právě úvěry, které jsou ručené směnkou. Nejdůležitější v těchto případech je, abyste věděli, co to vlastně směnka je. Jedná se o cenný papír, který můžev dnešní době vystavit prakticky každý z nás a nevyžaduje žádné další náležitosti.

Jak fungují uvěry na směnku?

Osoba, která vystavila směnku se zavazuje, že uhradí do uvedeného data částku věřiteli. Věřitel potom může se směnkou může volně disponovat a klidně jí i dále prodávat.

Úvěry na směnku
geralt / Pixabay
Aby byla směnka platná, musí splňovat tyto náležitostí:

  • musí být jako směnka označena,
  • musí obsahovat jméno dlužníka a případně dalšího z ručitelů,
  • musí být opatřena údajem o splatnosti,
  • musí obsahovat datum, kdy byla vystavena,
  • musí být podepsána a obsahovat další náležitosti.

Pro platnost směnky je nezbytné, aby obsahovala všechny náležitosti. Je proto nezbytné pečlivě zkotrolovat všechny zákonem stanovené části. V opačném případě je směnka neplatná.

Pokud již víme, co si představit pod pojmen směnka, je nyní snáze pochopitelné, co jsou vlastně úvěry na směnku. S nebankovním poskytovatelem nebo s investorem se dohodnete na půjčení finanací, podepíšete smlouvu a vyřídíte směnku na dlužnou částku, s úroky navíc popřípadě s dalšími poplatky. Vy dostanete peníze a věřitel směnku, kterou je mu zaručeno, že získá svojí půjčku zpět.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.