Studentská půjčka pro sociálně slabší studenty

Studentská půjčka pro sociálně slabší studenty
OpenClips / Pixabay
Studentská půjčka se stala v poslední době velmi dostupnou. Banky si předcházejí studenty formou různých výhod, kreditních karet a nízkých poplatků za jediným účelem: student nebude vždy studentem, ale má velký předpoklad, že začne brzy po škole vydělávat.

A kam si nechá posílat výplatu nebo kde bude žádat později o půjčku na bydlení? S velkou pravděpodobností u banky, která ho podpořila v jeho studijních letech. Banka vsází na psychologický efekt a vyplácí se jí to. Kromě bezplatného vedení účtu a vybírání z bankomatu zdarma,využívají studenti již od prvního ročníku vysoké školy studentské půjčky. Už v momentě založení účtu mají totiž možnost čerpat deset tišíc korun do mínusu, od druhého ročníku VŠ dokonce dvacet tisíc.

Tip pro vás: Kreditní karty bez prokázání příjmů nabízí pro studenty Česká spořitelna nebo Komerční banka.

Studentská půjčka pomůže sociálně slabším studentům

Přestože jsou tyto nabídky lákavé, je třeba nepodléhat momentální euforii ze získaných peněz. Utratit pro studenta deset tisíc totiž není složitá věc, zatímco splácení může být dost velký oříšek. Navíc, každý dluh – byť je to pár tisícovek, je okamžitě zanesen do registru, ve kterém zůstává evidován i několik let. Taková mladistvá neuváženost tak může dělat zbytečně problémy v budoucnu.

Existuje však řada studentů (a rodičů), pro než je studium na vysoké škole z dlouhodobého hlediska skutečně finančně nedostupné, proto mohou využít účelové půjčky na studium např. od Poštovní spořitelny, Komerční banky, Volksbanky nebo Živnobanky.

Tyto banky nabízí půjčky až do výše 500 000 Kč, jsou většinou vázany na ručitele a umožňují studentovi odložit splácení po dobu studia. Tyto peníze je vhodné rozumně využít na financování školních pomůcek (koupě nového batohu), školného, ubytování nebo studijních pobytů v zahraničí. Rozhodně by ale neměli sloužit k tomu, jak naučit mladého člověka žít stále na dluh.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.